Macbook mu Pc mi

Siz ce macbook bilgisayar mı yok sa normal pc mi alınmalı ?

Macbook mu Pc mi

Yazılım ya da tasarım ... Eğer iyi bir bilgisayarınız yok ise ve bu sizin işiniz için gerekli ise hangi yolu seçersiniz.

Macbook mu Pc mi

Öncelikle bu konuyu düşünürken kimsenin alımgücünü hedefleyerek bir şeyler söylemek kimsenin harcı olmasa gerek... Bende kendi adıma bu şekilde düşünüyorum ve şunu alın bunu alın diye söylemek istemediğimi not etmek isterim .

Peki bu koşulları ortadan kaldırdığımız takdirde Macbook mu Pc mi diye sorarak çözümü ararsak sonucu ne olur ?

Macbook alanlar neden alıyorlar?  , bu soruyu cevaplamaya çalışalım öncelikle ;
Macbook her şeyden önce tam bir marka deneyimi... Dünya markası olan APPLE 'ın ürünü olarak yıllar boyunca satışı olan ve her senesinde çok daha iyiye doğru gelişme kaydeden bir ürün. Ayrıca marka deneyimi içerisinde satış sonrası destek ve müşteri memnuniyeti de cabası .

Ürünlerin ar-ge aşamaları çok geniş kapsamlı düşünülüyor ve sanki ben kendim için bir bilgisayar tasarlıyorum bunu da tüm dünya kullansın dercesine bir ürün tasarlıyorlar. Doğal olarak bu tasarımcılar ve yazılımcılar için de ayrıcalık sağlıyor.

Pc alanlar neden alıyorlar ? , bir de bu soruyu cevaplamaya çalışalım bakalım ;
PC alanlar tarafına bakmak istersek elbette farklı farklı markalar altında ortak bileşenler üzerinden tasarlanmış bilgisayarlar karşımıza çıkıyor, tabi bu bilgisayarlar içinde bu durumda hemen hangisi daha iyi diye sormak geliyor içimizden.

Pc markaları bu deneyimlerin bir tarafı olarak APPLE karşısında ayakta kalmak ve pazar payını bir şekilde paylaşmak adına tasarımlarını ve doğal süreç olan soğutma sistemleri, ergonomi, hız ve işlem gücü gibi birçok konu başlığının altını doldurmak durumundalar.

Pc markalarından öne çıkanlardan MSI , DELL , LENOVO , ASUS gibi bilgisayar devlerinin ürettikleri pc ler karşısında Macbook ile APPLE adeta tek başına savaşıyor olmasına rağmen kıyas ettiklerinde aslında bir çok kişi APPLE tarafını seçiyor.

Pc yi seçenlerin nedenleri arasında en önemlisi elbette fiyat politikası , oyun üreticilerinin çalışmalarını windows üzerinde yürütmeleri gibi nedenler başı çekiyor olsa da günümüz de Mac Os ( Macbook bilgisayarların yazılımı - adeta windows rakibi olarak ... ) içinde oyun üretilmeye başladığını düşünürsek normal pc ( laptoplar ) ler için bu öncelik artık öncelik olmaktan çıkıyor gibi.

Macbook ya da Pc ...

Aslına bakarsanız dünya çapında insanların ayrıldığı noktalar var , bu noktaların başını KALİTE çekiyor sonrasında ÜCRET ( Fiyat ) geliyor... Türkiye de Macbook için ise APPLE pahalı abi gibi bir izlenim başı çekiyor.

Pahalı olması elbette değişik pazarlama konularının ve bizim ülkemizin içindeb bulunduğu ekonomik şartların da getirdiği bir sonuç olsa da APPLE ürünleri kalite önceliği ile alınmaya devam ediliyor.

Sonuç olarak kısa bir özet gibi düşünecek olursak , tasarımcılar ve yazılımcılar için seçimin önceliği kalite olduğunda adresi MACBOOK , şimdilik gerek yok daha sonra alırım diyenlerin de adresi Diğer markaların laptop ürünleri olarak belirginleşiyor.

Not : Ben ne kullanıyorum diye bu yazı içeriğini sonuçlandırmak gerekirse... yıllardır pc kullandıktan sonra ( fiyat ve ekonomik sebepler ile ) son 8 senedir KALİTE'den yana ve kalite önceliği ile MACBOOK PRO kullanmaya devam ediyorum.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow