Kadının Özgürleşmesi Mİ ACABA ???

-3.384 kişi mi okumuş??-

Hımm.. 6 sene önce yazmışım bu yazımı..

Hanımların özgürlük kisvesi altında malesef bir çok değişime uğratıldığı bir dönemde , özünü yaşayan ve ilkeleri ile inançlarına bağlı bir toplum olgusunun yükselmesi malesef çok zor olsa gerek.

Kadın – Erkek eşitliği ile başlatılan furyanın sonunda neler olacak bilemiyorum ancak şu ana kadar ki olan değişimler ile ilgili bir söz var ki ilgimi çeken çok da yerinde söylenmiş sanırım.

 

‘Onlar, kadının özgürlüğünü değil, kadına ulaşmanın özgürlüğünü istiyorlar.’

Dr. Ömer Abdulkafi

 

Eğer ki kadınlarımızın özgürlükleri ile ilgili konuşacak olursak , İSLAM kadına özgürlüğünü teslim etmiş ve cahiliye ile birlikte kadının üzerinde oluşan tüm baskıcı olguları kaldırmıştır.

 

Yukarıdaki sözü okuduğumda ne kadar da doğru bir söz olduğunu ve günümüzde İslam karşıtlarının çok güzel oynadıkları oyunları ve bizi İslamsızlaştırma çabalarını görebiliyorum.

Yanlış anlaşılmasın sözlerim asla ve asla geri kalalım demiyorum( kadınlarımız okusunlar , kadınlarımız çalışma hayatının içinde olsunlar , kadınlarımız evlerinin yönetimi ile ilgili tam ortaklık içinde hak ettikleri gibi yaşasınlar istiyorum )…

Düşüncelerimin derinliklerine gittiğimde Dr. Ömer Abdulkafi beyefendinin sözleri üzerinde olumlu ve destekleyici bir hal buluyorum kendimde. Bizleri değiştirmek ve kendi isteklerini yapabilecek bir noktaya getirmek isteyenler her türlü oyun ile üzerimize geliyorlar.

 

Her birey kendisi ile ilgili ne yapması gerektiğini öğrenmek ve uygulamak ile yükümlüdür. Kimse kimse üzerinde bir hakka sahip değildir. Öyleyse olması gerekenleri öğrenmek ve uygulamak zorundayız.

 

Erkek ne yapmalı ? Erkeklerin kadınlar ile ilgili davranışları nasıl olmalı ? Erkekler kadınların üstünlüklerine nasıl saygı duymalı ?

Kadınlar ne yapmalı ? Kadınların erkekler ile ilgili davranışları nasıl olmalı ? Kadınlar erkeklerin üstünlüklerine nasıl saygı duymalı ?

 

Bu ve benzeri soruları kendimize sormalıyız ve hatta daha fazlasını da sormalıyız ki gerçekleri öğrenerek işin BİZCESİNE yönelmeli ve kendimizi , belki de olması gereken şekliyle kendimizi bulmalıyız…

Bu arayışlar da kendimize kendi inancımızdaki şahsiyetleri örnek olarak almalı ve onların hayatlarında İNANCIMIZIN GEREKLİLİKLERİ ile ilgili uygulamalarına göz atmalıyız. Günümüze kadar çok defalarca bozulmak istenen AİLE olgusu yıpratılmış olmasına rağmen yıkılamamıştır.

DOĞRU örnekler ve İNANCIMIZ’daki kuralların uygulanması sayesinde yüzyıllardır yıkılmak istenen AİLE KURUMU asla ve asla yıkılmayacaktır( Allah c.c. izniyle ).

 

Yukarıdaki satırları okuyup da kız çocuğu olan bir baba kalkıp da o çocuğu okula göndermeyecek olursa büyük bir vebal altında kalacak ve insanlara büyük haksızlık yapmış olacaktır. Kızlarımız okumak , doğru bilgiler ile bilgilenmek ve bunlar ile insanlığa hizmetlerine devam etmelidir.

En önemli ve en doğru olan KADINLAR’ımızın olması gereken yerde yani ERKEKLER’in yanında olmalarıdır. Ne başlarının üstünde yaratılmış ne de ayaklarının altında…

Kadınlarımız ve Erkeklerimiz … İSLAM dinine göre ikisi ile birlikte oluşan AİLE KUTSALDIR…

 

Not: Erkeklerimizin büyük çoğunluğu eşlerine , annelerine , kız kardeşlerine ve kız çocuklarına mutlak suretle saygı ve sevgiyi esirgemiyor ve gereken değeri veriyorlar. Her toplumda olabileceği gibi bizim toplumumuzda da malesef olumsuz örnek teşkil edecek şahıslara rastlamak mümkün olabilir. Olumsuz örnekleri ortadan kaldırmanın en önemli yolu İNANCIMIZIN GEREKTİRDİKLERİNİ YAŞAMAK olacaktır.

Eskişehir Web Tasarım Merkezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Devamını oku:
mihrimah-sultan-kolye
Matematiğin Gizemi

Öyle ki bir aşkın gönüle düşmesi kadar özel bir an yoktur, bizler bu çağda AŞK kelimesinin anlamını yitirdiğini göremiyor olduğumuzdan...

Kapat