Muhteşem Yüzyıl ! Kesinlikle Dizideki Değildir…

-1.992 kişi mi okumuş??-

Hımm.. 6 sene önce yazmışım bu yazımı..

Öyle bir sultan olacak ki , her şeyi bırakmış ve sürekli kadınlar ile çevrilmiş bir hayat yaşayacak…

Dizinin sempati duyanları tarafından eleştirilebilirim… Sen padişahları gördün mü ki de böyle söylüyorsun… Bu sadece bir dizi neden bu kadar abartıyorsun gibi bahaneler üretebilirler.

 

Muhteşem Yüzyıl

Sadece biraz düşünüyorum da dizideki karakterler ile gerçekleri arasında sanırım fersah fersah fark olmalı , çünkü dizideki karakterler ile öngörülen bir padişah eğer ki dizide olduğu gibi gerçekte olsaydı bırakın dünyaya hükmetmeyi kendisine bile hükmedemez başkaları tarafından kukla gibi kullanılır biri olurdu.

Bizler Kanuni Sultan Süleyman Han Hazretleri hakkında neden sadece bu kadar sığ bir görüntü ile düşündürülmek zorunda bırakılıyoruz ki ?  Yoksa bu da Osmanlı İmparatorluğu’na karşı olan bir takım odakların derinden oynadıkları bir oyun olabilir mi ?

Ben Türk toplumunun geçmişte ve günümüz de kimseye boyun eğmemek üzerine yaşadığını düşünenlerdenim ve bu düşüncem o kadar kuvvetli ki o kuyruk acısı olan odakların yapacakları oyunlara karşı da kırılmayacak kadar sağlam bir halde.

Birileri para kazanacaklar , kanal dizi gösteriminden dolayı para kazanacak , seyredenler gördükleri reklam ürünleri ile para harcayacaklar… SADECE BU KADAR MI ?

Eğer sadece bu kadar ise bundan sonra tarihteki herhangi birini ele alıp onunla ilgili devşirilmiş ve tamamen saptırılmış senaryolar üreterek bizlerde para kazanalım ne dersiniz ?

 

Lütfen biraz gerçekçi olalım… Geriye dönüp eğer Cumhuriyet kurulmasaydı bugün isimleriniz Yorgo , Demitri vs vs olur di
yen kimselere şöyle bir soru sormak isterim ;

Eğer ki Osmanlı olmasaydı bugün gurur duyduğumuz Cumhuriyet’i kurabilecek miydik ? Cumhuriyeti kuran büyüklerimiz acaba Türk isimlerini mi almış olacaklardı ?

Kronolojik olarak olaylara baktığımızda yukarıda söylediklerimin ne denli doğru olduğuna dair içinizde bir kıpırtı olacaktır. O kıpırtıya kesinlikle inanmalısınız çünkü bizler derinlerden gelen Türk düşmanlığı ile büyük bir kavga içindeyiz ( bunu onlar bilinçli halde yapıyor oysa biz içgüdüsel olarak yapıyoruz )

 

ECDADINA SAHİP ÇIK , DEVŞİRME VE SAPTIRILMIŞ BİR DİZİYE TEPKİNİ AÇIKCA GÖSTER…

Not: Kronoloji, olayların tarihsel sıralanması ile ilgili bilim dalı.

Eskişehir Web Tasarım Merkezi

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Devamını oku:
gazze-bombalaniyor
Her müslüman bir kova su dökse, israil’i sel alır

Peki nerede kovalarınız-kovalarımız? Kendimize soralım acaba nerede kovalarımız... FİLİSTİN yangının üzerine bir kova da bizler su döksek ne olur ki...

Kapat